کارکرد و مزایا

کاربرد گیت فروشگاهی در چه فروشگاه هایی است؟

در گذشته استفاده گیت فروشگاهی بیشتر در فروشگاه های لباس مرسوم بوده و به همین دلیل اغلب مدیران فروشگاه این تصور را دارند که گیت فروشگاهی تنها برای فروشگاه های لباس کاربرد دارد و به همین علت گیت ضد سرقت فروشگاهی را به اسم ” دزدگیر لباس” میشناسند.

کارکرد و مزایا

این در حالی می باشد که گیت فروشگاهی دارای لوازم جانبی مختلفی می باشد که این امکان را فراهم می سازد تا اصناف مختلف بتوانند از این محصول برای حفاظت کالاهای سطح فروش خود، استفاده کنند.

با توجه به تغییر شیوه فروش فروشگاه ها از شیوه های سنتی به شیوه های نوین و آزاد برای مشتریان ، نیاز به استفاده از این سیستم ها را در طی سالهای اخیر افزایش داده است .

cheshme3

کاربردها:

کلیه فروشگاهای عرضه پوشاک،کیف و کفش، ورزشی و منسوجات ،کلیه کتابفروشی ها ، لوازم التحریر، کلیه لوکس فروشی ها، سوپر مارکتها و کلیه مراکز عرضه کالا هر یک به نوعی امکان بهره برداری از این سیستم امنیتی را دارا هستند.

فروشگاه پوشاک اعم از لباس های زنانه ،مردانه ،بچه گانه،اسپرت و ورزشی با استفاده از تگ های دائمی مانند تگ گلفی ،صدفی ،عدسی و تگ گریف و… ، فروشگاه کیف و کفش با استفاده از لنیارد به همراه تگ های معرفی شده، فروشگاه کتاب و لوازم التحریر با استفاده از لیبل های کوچک به همراه خنثی کننده لیبل، فروشگاه لوازم خانگی و پلاسکو با تلفیقی از لیبل و تگ سخت به همراه لنیارد، سوپر مارکت ها، لوازم ورزشی، اسباب بازی و سیسمونی با استفاده از لیبل و تگ سخت به همراه لنیارد، فروشگاه عینک با استفاده از تگ های دائمی.

کارکرد و مزایا

 

دزدگیر اجناس یا همان گیت ضد سرقت فروشگاهی چگونه از اجناس فروشگاه حفاظت می نماید؟

هر سیستم گیت فروشگاهی دارای اجزا و تجهیزاتی می باشد که با کمک آنها می تواند سارق را شناسایی و آلارم خطر را به صدا درآورد . برای شناخت گیت فروشگاهی باید تمامی اجزای آن شناخته شود که در ذیل به این لوازم اشاره می شود. این اجزاء عبارتند از :

  1. آنتن یا بدنه که در خروجی فروشگاه نصب می گردد.
  2. برد الکترونیکی: که در درون آنتن نصب می شود .
  3. تگ (TAG) یا لیبل:که دارای انواع مختلفی می باشد که به اجناس وصل می گردد و تنها به وسیله جداکننده مخصوص خود از اجناس جدا می شود .
  4. خنثی کننده تگ نرم یا جداکننده تگ سخت: که بر روی میز فروش برای جدا کردن تگ از اجناس و خنثی کردن لیبل نصب می گردد.

هر جنسی که تگ یا لیبل به آن متصل گردیده باشد و فروشنده آن را توسط جدا کننده جدا نکرده یا توسط خنثی کننده غیرفعال نکرده باشد، زمانیکه در میدان الکترومغناطیسی آنتن قرار بگیرد ، توسط برد الکترونیکی شناسایی شده و آلارم خطر به صدا در آمده و فروشنده می تواند قبل از خروج جنس از فروشگاه از سرقت آن جلوگیری نماید.

cheshme3

 

لزوم استفاده از گیت های حفاظتی

امروزه سیستم های ضد سرقت الکترومغناطیسی( EAS) یا گیت های فروشگاهی در سطح وسیعی از مراکز عرضه کالاو فروشگاه ها در سراسر جهان مورد استفاده قرار می گیرد. به طوری که فروشگاه های بزرگ  معتبر، با داشتن یک سستم ضد سرقت کالا و اجناس از کلیه مزایای زیر به طور دائم بهره مند می گردند:

۱-داشتن یک سیستم هوشمند نظارتی برای کنترل دائم مجموعه خود بدون نیاز به کاربر مستقیم

۲-کاهش چشم گیر هزینه ها در دو بخش نیروی انسانی ناظر و خسارت های ناشی از سرقت اجناس

۳-افزایش میزان فروش از طریق آزادی مشتری در انتخاب ومقایسه اجناس یا جلب مشتریان بیشتر و ایجاد رضایت مندی

۴- فرصت تمرکز بیشتر فروشنده برای ارائه خدمات بهتر به مشتریان به جای کنترل که در نهایت منجر به صرفه اقتصادی زیاد وبازگشت سرمایه گذاری اولیه از طریق کاهش هزینه‌ها و افزایش درآمد خواهد شد.

cheshme3